Noter Onaylı Tercüme

Yeminli tercüme, yeminli çevirmen tarafından belgenin aslına uygun şekilde tercüme edilip, imzalanıp, mühürlenmesidir. Logos Tercüme, yeminli tercüme bürosu olarak tüm yaygın dillerde tercüme hizmeti vermektedir.

Diploma, pasaport, vukuatlı nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı gibi her türlü belgeniz, noterliklerde yemin zaptı bulunan yeminli tercümanlarımızca çevrilerek, imzalanır.

Yeminli Tercüman

 Yeminli tercümanlık; noterlik kanunu gereğince yeminli tercümanlık yapmak isteyen kişinin, notere gidip yabancı dil bildiğine dair diplomasını ibraz etmesi, noter huzurunda usulüne uygun yemin etmesi, tutanak tutulması ile olur.

Yeminli tercüman olacak kişilerin T.C. vatandaşı olması gerekmektedir. Yeminli çevirmenin yaptığı ve kaşeleyip, imzaladığı belge yeminli tercümedir. Yeminli tercümanın yaptığı çevirinin noter onayını sadece çevirmenin yemin zaptının bulunduğu noter onaylamaktadır. Çevirmenin, yeminli tercüman olması, o kişinin imzasının başka bir noter tarafından da tanınacağını anlamına gelmez.

Bir çevirmen birden fazla noterlikten yemin zaptı alabilir. Bu anlamda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

 Türkiye Geneline Hizmet

İhtiyacınız olan bütün evrak tasdik işlemlerini anlaşmalı olduğumuz noterlerle gerçekleştiriyor, isterseniz evrakları kapınıza kadar teslim ediyoruz.

Unutmayın! Yeminli Tercüme Kolay Bir İş Değildir Ve Sadece Bu Konuda Uzman Olan Tercüme Büroları Kaliteli Bir Hizmet Sunabilir.